Super przebojem z Włoch jest pizza, bez dwóch zdań

Gdy doskwiera nam głód, doskonały wybór to pizzeria sosnowiec. Możemy spróbować tam przeróżnych przystawek, jak i potraw głównych. Bogate menu gwarantuje doskonałe wrażenia smakowe, a przystępne ceny szczególnie zachęcają do częstych odwiedzin. Jak wiadomo – istotna jest również obsługa. W tym aspekcie miejsce to również zbiera jedynie dobre opinie.

pizza widelcem
Dlatego też pizzeria sosnowiec to wspaniały wybór. Wizyta w takim miejscu jest miłą odskocznią od domowej kuchni. Kiedy wybieramy posiłek w lokalu, mamy z głowy problem z przygotowaniem potrawy. Mamy także możliwość skosztowania nieznanych nam dań, których przyrządzenie przewyższa nasze zdolności kulinarne. Zatem jakie danie jest najbardziej popularne?
Jest to z pewnością pizza. W takim miejscu, jak pizzeria sosnowiec mamy sposobność by rozsmakować się w tym włoskim specjale. Jaka jest historia tej potrawy? Zgodnie z legendą, pomysł na pizzę narodził się podczas wizyty królowej Małgorzaty Sabaudzkiej w Neapolu. Na jej cześć, powstała uwielbiana Margherita. Jej komponentami jest bazylia, ser mozzarella i pomidory – reprezentujące barwy flagi Włoch. Powyższa, jakże patriotyczna receptura nader zasmakowała Włochom. Ale warto wiedzieć, iż pierwotna wersja pizzy przygotowywana była już w dawnej Grecji, serwowano ją wtedy jako placek z oliwą i ziołami. Znaczącą zmianą było dodanie do receptury pomidorów, które dopiero w XVII wieku przypłynęły do Europy.
Obecnie znanych jest mnóstwo gatunków rodzajów pizzy – te tradycyjne wersje zawierają istotną podstawę, mianowicie pomidory, oliwki i ser. Naturalnie istnieje możliwość spróbowania bardziej osobliwych wariantów – przykładem może być pizza z bananami. Ale z badań wynika, że entuzjastów tych nowości jest stosunkowo niewielu. Przykładowo, w USA najchętniej zamawianą jest w dalszym ciągu pizza z salami.
pizza z rukola
Jeśli poszukujesz wybornej knajpy zachęcamy ażeby wejść na stronę torinoszczecin.pl pizza Szczecin. Najlepsze jadło a także liczne promocje sprawią, iż na 100% wyłowisz jakąś pyszność dla siebie.
pizza ze szpinakiem