Czy widniejący w BIK mają perspektywę na otrzymanie kredytu?

KRD, a więc Krajowy Rejestr Długów to baza informacji na temat osób, których suma zadłużeń jest wyższa niż 200 złotych. Niestety, życie bywa zaskakujące i nie wszystko można rzeczywiście dość dokładnie zaplanować. Czasami, podczas zaciągania kredytu, pożyczki lub innego zobowiązania finansowego, posiada się faktycznie dobrą sytuację finansową, a wystarczy zwolnienie z pracy lub poważna choroba, aby zaczęły się nawarstwiać kłopoty ze spłatą bieżących rachunków. Niestety, większość banków, udzielając kredytów bądź pożyczek, sprawdza bazę informacji KRD i osoby, jakie są w niej obecne mogą mieć dosyć duże kłopoty z otrzymaniem odpowiedniego wsparcia. Czy to uniemożliwia otrzymania pożyczki?

Jedna z najbardziej interesujących alternatyw to http://finansowaparabola.pl/kredyt-bez-krd-dziala-krajowy-rejestr-dlugow.html. Aktualnie coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na udzielanie takich pożyczek, gdyż są świadome tego, że zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju usługi jest faktycznie dosyć duże. Rzecz jasna, zanim podejmie się końcową decyzję, warto porównać warunki określonych parabanków, żeby mieć gwarancję, że wybiera się najbardziej korzystną ofertę. Wybór pożyczki pozabankowej jest rozwiązaniem bezpiecznym, ponieważ działanie podobnych firm podlega polskiemu prawu. Istnieje co więcej inna alternatywa, czyli możliwość starania się o pożyczki prywatne, oferowane przez określone osoby. Takich pożyczek można dziś szukać przykładowo w internecie, na specjalnych forach. To pożyczkodawca oraz klient omawiają między sobą warunki spłaty oraz oprocentowanie pożyczanej kwoty. Tego rodzaju rozwiązanie odznacza się dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem i stopniowo zyskuje coraz większą popularność.
Reasumując, jeśli jest się wpisanym do Krajowego Rejestru Długów, warto zastanowić się nad pożyczkami prywatnymi lub pożyczkami parabanków. Oba rozwiązania mogą być bardzo korzystne pod względem finansowym, w zależności od tego, którą ofertę w końcu się wybrało. Asortyment na nowoczesnym rynku jest jednak na tyle bogaty, że każdy bez większych trudności na pewno wyszuka alternatywę satysfakcjonujące dla siebie i dopasowane do posiadanych potrzeb.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*