Atrakcyjna pożyczka z komornikiem

W momencie, kiedy komornik przejmie wierzytelność, pozycja osoby zadłużonej staje się nader trudna. Często dochodzi do blokowania konta bankowego, a także pojawia się dalszy wydatek akcji komorniczych. Czy w takiej sytuacji dalej można dostać pożyczkę?

Okazuje się, że tak. Jednakże wyraźnie trudniej będzie otrzymać dofinansowanie w instytucjach bankowych, które w zasadzie sprawdzają osoby starające się o pożyczkę lub kredyt pod kątem BIK, czy KRD. Stanowczo prościej będzie zdobyć wsparcie finansowe w agencjach parabankowych. Aczkolwiek w tym przypadku trzeba się liczyć z tym, że oprocentowanie może być wyższe .
Dzieje się tak z tej przyczyny, że pożyczki z komornikiem są wierzytelnością o podwyższonym ryzyku z racji tego, że pożyczkobiorca nie wywiązuje się z konsekwentnego opłacania swoich świadczeń. Biorąc pod obserwację pożyczki w agencjach pozabankowych, da się zauważyć, że uda się uzyskać zarówno niedużą kwotę, jak i taką do wysokości 3 a także czterech tysięcy. Nie każda taka organizacja proponuje jednak te same warunki spłaty.

Dlatego też przed pozyskaniem dofinansowania powinno się dokładnie zaznajomić się z wymogami umowy, a również z czasem spłaty. Warto również zweryfikować, czy występuje możliwość zawieszenia zwrotu, gdyby wystąpiły jakieś komplikacje. Najwięcej pożyczek jest proponowanych na krótki czas, czyli na w najwyższym stopniu 30 dni. Bywają jednak i takie produkty pieniężne, które można oddać w przeciągu pół lub w ciągu roku, mogąc wtenczas liczyć na bardziej korzystne, małe transze.